KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257066
nr 1425 7066
Arvid Nilsson
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x70 cm
Arvid Nilsson, svensk målare född i Torhamn 1914, död i Stockholm 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:45:15
18/10 18:40:16
Arvid Nilsson
Läs mer om Arvid Nilsson